pl angielski niemiecki telefon

tel.603778977

orzelschronisko@gmail.com
oferta 

OFERTA SPECJALNA

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!
kamera

KAMERA

internetowa
rezerwacja 

REZERWACJA

internetowa

Nowości

Realizujemy Polski Bon Turystyczny

28-05-2021

PBT 

 

 

 

 

 

Informujemy że od początku października w naszym schronisku  można zrealizować Polski Bon Turystyczny. Gorąco zapraszamy w Góry Sowie. 


Płatność kartą płatniczą

28-05-2021

  

 

 

  Informujemy, że w naszym schronisku istnieje możliwość rozliczeń bezgotówkowych. Karta płatnicza, urządzenia mobilne, kod BLIK.


Wakacje i Lato 2021

18-05-2021

 

 

Zapraszamy na letnie regenerowanie tak ciała jak i ducha do naszego schroniska w piękne Sowie Góry. Tygodniowy, wakacyjny pobyt z wyżywieniem tylko 483,-/dziecko*) oraz 595,-/os. dorosła. W cenie, noclegi, obfite śniadania oraz smakowite obiadokolacje.

*) dzieci do 12 roku życia, dzieci do lat 3 pobyt darmowy, istnieje możliwość zabrania czworonogów.

 

Zapraszamy w Góry Sowie!

 


Półmaraton Górski "Orzeł"

22-11-2019

Półmaraton Górski „Orzeł” i wielki finał Ligi Biegów Górskich Sokolec, 23 listopada, start o 10:00
Wszystko się kiedyś kończy, kończy się też tegoroczny sezon biegów górskich w Polsce i nadchodzi również czas na podsumowania w Lidze Biegów Górskich. Dotyczy to przede wszystkim najlepszych polskich biegaczy, ale również organizatorów najlepszych biegów górskich w Polsce. To już tradycja, że te finały mają uroczystą i prestiżową oprawę i że zjeżdża na nie czołówka polskich biegów górskich. Finałowi zawsze towarzyszy ostatni punktowany bieg sezonu. Takie właśnie zawody odbędą się w najbliższą sobotę w Sokolcu, a Półmaraton Górski „Orzeł” wystartuje spod schroniska „Orzeł” o godz. 10:00. Liczba zgłoszonych zawodników przekroczyła właśnie granicę 700 osób. 


Zapisy internetowe są już zamknięte, ale wciąż będzie można się zgłosić na  miejscu, w biurze zawodów, które w piątek będzie czynne w godz. 16:00 – 20:00 i w dniu biegu od 7:30 do 9:30. Opłata startowa w dniu biegu wynosi 85 PLN


Trasa składa się z trzech pętli, na których znajdować się będą trzy górskie premie i będą to trzy kolejne okazje do zdobywania ostatnich punktów w sezonie. W trakcie biegu będzie więc można znacznie poprawić swoje zdobycze punktowe, niezależnie od tego, że punkty do rankingu Ligi Biegów Górskich czekają również na mecie. Premia górska na pierwszej pętli znajduje się na Grabinie (943 m), druga na początku drugiej rundy – przy schronisku „Orzeł” (874 m), a trzecia na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m). Start i meta przy schronisku „Orzeł”. Trasa i profil wysokościowy biegu prezentują się imponująco i na pewno będą to zawody godne finału Ligi Biegów Górskich, a Półmaraton Górski „Orzeł” ma szansę na to aby dołączyć to rodziny znanych i uznanych biegów Gór Sowich – m.in. Biegu na Wielką Sowę, Górskiego Biegu Niepodległości, Półmaratonu Sowiogórskiego i Sowiogórskiej Dychy.


Również frekwencja zapowiada się wspaniale, a trudności trasy i listopadowa aura zdają się tylko zawodniczki i zawodników do startu zachęcać.

Długość trasy to 21,5 km, a suma przewyższeń sięga 1600 m.


Po emocjach sportowych i zakończeniu biegu czeka nas dekoracja zwycięzców w schronisku, a wieczorem w Karczmie pod Sową gala i ogłoszenie zwycięzców Attiq Ligi Biegów Górskich 2019. Potem ostatni podbieg wieczoru i sezonu – biegowe party w Schronisku „Orzeł” - dla zaproszonych gości i zawodników.

Sam bieg to nie tylko okazja do realizacji celów sportowych i do biegowej aktywności. To również okazja do tego aby wspierać zawodników i kibicować im na trasie, do czego organizatorzy gorąco namawiają. Bez problemu znajdziemy na trasie atrakcyjne miejsca, w których będzie można oklaskiwać uczestników. A zatem – w najbliższą sobotę wędrujemy i biegamy w Górach Sowich!


Organizatorami biegu są Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich i Pani Adrianna Mierzejewska – Wójt Gminy Nowa Ruda.
Więcej o biegu:https://www.polmaratongorski.pl


 


Jesienne Weekendy - dostępność miejsc noclegowych.

23-09-2019

Jesienne weekendy.

 

Informujemy, że nie posiadamy już wolnych miejsc noclegowych w następujących terminach:

 

a/ 16/17.11.2019

b/ 22-24.11.2019 - miejsca tylko dla uczestników Gali Biegów

oraz

a/ 30.11/01.12.2019

b/ 07/08.12.2019

c/ 14/15.12.2019

d/ 31.12.2019/01.01.2020

 


Rok jubileuszowy.

16-09-2019

 

 50 lat gospodarzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Śpiewanie pod Orłem

30-08-2019

 

Gorąco Zapraszamy!


Lato z "Orłem" 2019

12-06-2019

 

 

Propozycja spędzenia letnich wakacji 2019 ze Schroniskiem "Orzeł" Prosimy o kliknięcie tutaj w celu uzyskania pełnych informacji.

Zapraszamy w Góry Sowie!

 


Śpiewanie pod Orłem

23-08-2018

  Zapraszamy na trzecią już edycję spotkań z poezją śpiewaną w Górach Sowich. "3. Śpiewanie pod Orłem" - odbędzie się 8 września 2018 r. przy naszym Schronisku. "...jest to przepiękna okolica, widoki zapierające dech w piersiach, cudowny zachód słońca, atmosfera turystyczna, przyjazna, ale przede wszystkim ... muzyczna!..."

Wystapią:


"Marek Majka z Zespołem"
"Póki co"
Janusz Radek 
Zeszłoroczna edycja Śpiewania pod Orłem cieszyła się atmosferą pełną wzruszeń, muzycznych uniesień oraz śpiewu przy ognisku.

SERDCZNIE ZAPRASZAMY!!!

 


Piwo Sowie w "Piwnicy pod Orłem"

19-01-2018

 Od 17 stycznia 2018 zapraszamy do "Piwnicy pod Orłem" na nowe, rzemieślnicze piwo Sowie, warzone przez regionalne Browary Sowie. Gorąco zapraszamy. Więcej informacji: Browary Sowie

                                  

 


Wieże i punkty widokowe

14-01-2018

   Zapraszamy do zapoznania się z ciekawa pozycją mówiącą o wieżach i punktach widokowych w obrebie Gór Sowich jak i w Masywie Śleży. Nowe wydawnictwo dotyczące historii Gór Sowich - historia słowem i obrazem pisana. Książka dostępna w "Piwnicy pod Orłem". Cena 40,-  Zapraszamy do lektury.


Nocne zwiedzanie Zamku Grodno

28-11-2017

http://zamekgrodno.pl/nocne-zwiedzanie/


Dawcom w Darze

09-02-2017

http://www.dawcomwdarze.pl/

 


Karta Dużej Rodziny

01-02-2017

  Miło nam poinformować, że od 1 lutego 2017 honorujemy w naszym schronisku Kartę Dużej Rodziny. Karta uprawnia do rabatu w wysokości 20% na noclegi. Karta honorowana jest z dołączonym dokumentem stwierdzającym tożsamość. Rabat nie łączy się z innymi promocjami i rabatami obowiązującymi w naszym schronisku. Gorąco zapraszamy w Góry Sowie!  


Koliba Łomnicka w Górach Suchych

22-09-2016

Gorąco zapraszamy do naszej nowo otwartej restauracji w Łomnicy tuż za Głuszycą. Góry Suche - bo to tu znajduje się Koliba Łomnicka - to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a zimą biegowej. Przy Kolibie wyciąg narciarski. Na miejscu serwujemy wspaniałości kuchni polskiej. Organizujemy imprezy okolicznościowe, spotkania rodzinne jak i imprezy plenerowe. Więcej informacji znajdziesz na naszych oficjalnych stronach internetowych www.kolibalomnicka.pl. Zapraszamy w Góry Suche!


Górskie Spotkanie z Poezją Śpiewaną

25-08-2016

 Gorąco zapraszamy na I Górskie Spotkanie z Poezją Śpiewaną. 3-go września (sobota). Na tarasie zachodnim przy naszym schronisku scena plenerowa czeka na Wszystkich miłośników poezji śpiewanej od godz. 17:30. Wstęp wolnych. Więcej informacji www.ckg.nowaruda.pl  tel.: 74 872 20 84

 

 


Certyfikowany punkt Strefy MTB Sudety

11-04-2016

 

 Certyfikowany obiekt Strefy MTB Sudety. 

W dniu 8-go kwietnia, podpisana została umowa pomiędzy naszym Schroniskiem, a przedstwicielami Strefy MTB Sudety. Po podpisaniu umowy, gwarantujemy w naszym schronisku dostęp do podstawowych narzędzi naprawczych roweru, możliwości opłukania roweru, kupienia dendki, batonów energetycznych czy izotoników. W naszym punkcie do nabycia również mapki Strefy MTB Sudety oraz koszulki. Więcej informacji dotyczących Strefy znajdziesz na oficialnych stronach internetowych Strefy MTB Sudety www.strefamtbsudety.pl

 

 

 


Zdrowe, dietetyczne przekąski w naszym schronisku.

19-03-2016

Zapraszamy do naszego bufetu zlokalizowanwego w "Piwnicy pod Orlem" w celu nabycia doskonałych, owocowych przekąsek z prawdziwych owoców. Jest to doskonała alternatywa dla wszelakiego rodzaju chipsów, chrupek i batonów wysokoenegetycznych. Chrupniesz raz i nie bedziesz już myślał o niczym innym. Zapraszamy.


Pies na Urlopie.pl

11-02-2016

 

 Pies na Urlopie.pl Zapraszamy Wszystkich Gości, którzy posiadają psiaki i kociaki do odwiedzenia naszego Schroniska. Równicześnie zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych z informacjami o miejscach przyjaznych domowym pupilom.

www.piesnaurlopie.pl


II. Półmaraton Sowiogórski

23-09-2015

 

 

 

 

 No, to ruszamy !   Można się zapisywać na 2 „Półmaraton Sowiogórski”, który odbędzie się tradycyjnie 27 września -  w najstarszych górach w Polsce w Górach Sowich!

Start i meta pod schroniskiem „Orzeł” w pobliżu Przełęczy Sokolej na wysokości 875 m n.p.m.  

Więcej informacji na:

http://superbieg.pl/index.php?page=trasa-4

 


Mistrzostwa Europy Weteranów w Biegach Górskich (EMMRC)

20-01-2014

Mistrzostwa Europy Weteranów w Biegach Górskich (EMMRC) w tym roku zawitają do Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca. Po wielu miesiącach intensywnych wysiłków, oraz majowej wizycie delegatów Europejskiej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki (EVAA), członkowie zarządu Federacji podjęli decyzję o przyznaniu Polsce tej wysokiej rangi imprezy sportowej. Wspólnie z lokalnym komitetem organizacyjnym, na którego czele stanął dyrektor Biegu Na Wielką Sowę - Piotr Postrożny, ustalono datę przyszłorocznych mistrzostw. Odbędą się one 14 czerwca 2014 roku. Bazą imprezy będzie Centrum Rekreacyjno - Konferencyjne "Harenda" w Ludwikowicach Kłodzkich. To stamtąd kilkuset biegaczy z całej Europy wystartuje w trudnej, ponad 9-cio kilometrowej, górskiej wspinaczce na szczyt Wielkiej Sowy (1050 m.n.p.m.). Poza biegaczami do Gminy Nowa Ruda zjadą też setki osób towarzyszących, rodziny i znajomi sportowców. Oprócz wymiaru sportowego, organizacja Mistrzostw Europy przyniesie także z pewnością ożywienie turystyczne regionu Gór Sowich. W czasie mistrzostw weteranów (osoby w wieku 35 lat i starsze), rozegrany będzie także klasyczny Bieg Na Wielką Sowę, otwarty dla wszystkich chętnych biegaczy bez względu na wiek.

Więcej informacji na: www.me2014.wielkasowa.net


Copyrights 2013 Schronisko Orzeł