pl angielski niemiecki telefon

tel.603778977

orzelschronisko@gmail.com
oferta 

OFERTA SPECJALNA

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!
kamera

KAMERA

internetowa
rezerwacja 

REZERWACJA

internetowa

Dojazd

Położenie schroniska, dobre oznakowanie dróg i ich stosunkowo dobry stan, jak również niezłe połączenia kolejowe i autobusowe z otaczającymi miejscowościami dają możliwość szybkiego i łatwego dotarcia na miejsce. Szacunkowe odległości od ważniejszych miast w ruchu drogowym: Gdańsk - 570km, Poznań - 260km. Warszawa - 380km. Wrocław -75km. Wałbrzych, Świdnica, Kłodzko - 30km., Dzierżoniów - 25km. Nowa Ruda - 15km.

Pociągiem i autobusem:
Najłatwiej dostać się do schroniska korzystając z usług PKP jadąc w kierunku Jelenia Góra (jadąc od strony Wrocławia) lub Wałbrzych jadąc od Szklarskiej Poręby lub Jeleniej Góry. Zakończyć jazdę należy na stacji Wałbrzych Miasto i skierować się do dworca PKS (autobusami komunikacji miejskiej) Autobusem PKS docieramy do Miejscowości Walim stąd pieszo w kierunku Sokolec ok. 4km do Przełęczy Sokolej. Z Przełęczy Sokolej pieszo czerwonym szlakiem zdecydowanie pod górę ok. 500m. Uwaga: schronisko nie jest widoczne z drogi na przełęczy
Możliwość dojazdu miejską komunikacją z Wałbrzycha - linia nr 5 kierunek Walim, Rzeczka Rozkład kursów.


Pieszo:
Bardzo dobrze oznakowane szlaki turystyczne dają możliwość łatwego dotarcia na miejsce. Koło schroniska przebiega główny, czerwony szlak Sudetów im. M.Orłowicza, który łączy najważniejsze punkty Gór Sowich. W odległości 40 min. marszu na szczycie Wielkiej Sowy (1014 m n.p.m.) znajduje się węzeł głównych szlaków.

Samochodem:
Jadąc od strony północnej:
Wrocław droga nr 5 - kierunek Jelenia Góra do Świdnicy, w Świdnicy kierunek Dzierżoniów droga nr 382, dalej w Świdnicy na światłach sygnalizacyjnych w prawo kierunek na Jugowice. Wyjazd ze Świdnicy i jazda przez miejscowości: Bystrzyca, Zagórze Śl., Jugowice, Walim, Rzeczkę do przełęczy Sokolej. Z Przełęczy Sokolej pieszo czerwonym szlakiem zdecydowanie pod górę ok. 500m. Uwaga: schronisko nie jest widoczne z drogi na przełęczy!

Jadąc od strony południowej:
Kłodzko (zjazd z trasy E 67) w kierunku Wałbrzych drogą nr 381, przez miejscowości: Nowa Ruda-Słupiec, Nowa Ruda, Ludwikowice Kłodzkie. W Ludwikowicach w prawo kierunek Sokolec (drogowskaz Sokolec 4km), pod tunelem i prosto drogą do skrzyżowania - lekko w lewo kierunek Walim i do przełęczy Sokolej. Z Przełęczy Sokolej pieszo czerwonym szlakiem zdecydowanie pod górę ok. 500m. Uwaga: schronisko nie jest widoczne z drogi na przełęczy!

Jadąc od strony Jeleniej Góry i Legnicy:
Kierunek Wałbrzych, w Wałbrzychu kierunek Kłodzko. Przy wyjeździe z miasta prosto kierunek Olszyniec, Jugowice, teraz w prawo kierunek Walim, Rzeczka do przełęczy Sokolej. Z Przełęczy Sokolej pieszo czerwonym szlakiem zdecydowanie pod górę ok. 500m. Uwaga: schronisko nie jest widoczne z drogi na przełęczy! Miejsca parkingowe:

Parking i dojazd pod schronisko

Przy samym schronisku parking dla samochodów osobowych, camperów i motocykli. Miejsca parkingowe płatne, niedozorowane. Całodobowa opłata parkingowa 10,-/pojazd.

Dla osób niemieszkających w schronisku: auto osobowe 25,-/doba, motocykl 15,-/doba, camper 50,-/doba.


Na Przełęczy Sokolej miejsca pargingowe w gospodarstwie - ogrodzone, dozorowane całą dobę. Również na przełęczy w kierunku Walimia jak i Sokolca miejsca parkingowe (również dla autobusów) strzeżone przy ośrodkach wypoczynkowych. Wszystkie parkingi w odległości 500-700 m. od schroniska.

Istnieje możliwość dojechania każdym samochodem osobowym pod samo schronisko lecz podyktowane jest to głównie warunkami atmosferycznymi. W okresie zimowym brak możliwości dojazdu!

 

Zapraszamy w Góry Sowie.

 

Copyrights 2013 Schronisko Orzeł